اخبار روسیه و اوکراین 29 ژانویه 2023

شرکت مزدور روسی واگنر می‌گوید جنگنده‌های آن روستای دیگری را در نزدیکی شهر باخموت تصرف کرده‌اند، جایی که نبردهای شدید بین نیروهای روسیه و اوکراین ادامه دارد.

واگنر در کانال رسمی تلگرام خود گفت که «تیم‌های تهاجمی آن روستای بلاهوداتنه را آزاد کرده‌اند و بدین ترتیب کنترل کامل بر شهرک‌های مجاور شهر برقرار کرده‌اند».

بلاهوداتنه یک روستای کوچک در حدود 6 کیلومتری (4 مایلی) در شمال باخموت در منطقه دونتسک در شرق اوکراین است.

واگنر عکس ها و ویدئویی از مبارزان خود را در ورودی روستا منتشر کرد. در این بیانیه آمده است که ادعای شهرک به آن اجازه می دهد تا فشار بیشتری بر نیروهای اوکراینی در حومه شمال شرقی باخموت، از جمله در جوامع کوچک کراسنا هورا و پاراسکویوکا وارد کند.

یادت باشه: سی ان ان نتوانسته است به طور مستقل ادعای واگنر را تأیید کند و برای اظهار نظر با ارتش اوکراین تماس گرفته است. رویترز یکشنبه گزارش داد که اوکراین مدعی دفع حملات روز قبل به این روستا شده است.

ارتش خصوصی مسکو همچنین دستگیری سولدار، واقع در چند مایلی شمال شرقی باخموت را رهبری کرد. پس از انکار اولیه ادعای واگنر برای کنترل شهر، ارتش اوکراین اذعان کرد که اوایل این هفته از این منطقه عقب نشینی کرده است.

اطلاعات بیشتر در مورد حمله واگنر: به نظر می رسد هدف روسیه محاصره باخموت است، نه جنگیدن در خود شهر، که ماه ها نبرد وحشیانه را تحمل کرده است.

گزارش شده است که جنگنده های واگنر نیز در هفته گذشته به جنوب شهر دست یافته اند. به گفته مقامات و فرماندهان اوکراینی، آخرین مسیرهای باقی مانده به داخل شهر تحت کنترل اوکراین در هفته گذشته زیر آتش شدید روسیه قرار گرفته است.

بیانیه واگنر اذعان داشت که حمله به نیروهای کیف در ارتفاعات در غرب باخموت چالش برانگیزتر خواهد بود.

در چند روز گذشته، یک تیم CNN در منطقه شاهد گلوله باران شدید شمال باخموت بوده است.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Trends : Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances