آمریکا معتقد است روس ها آموزش پهپادهای ایرانی را آغاز کرده اند

یک مقام آمریکایی به سی ان ان گفت: طی چند هفته گذشته، مقامات روسی به عنوان بخشی از توافق نامه انتقال پهپاد از ایران به روسیه، آموزش هایی را در ایران انجام دادند. این مقام گفت که اطلاعات مربوط به آموزش اخیراً از حالت طبقه بندی خارج شده است.

CNN برای اظهار نظر با سفارت روسیه در واشنگتن تماس گرفته است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین ماه گذشته گفت که روسیه «هیچ نظری در مورد این موضوع» در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد پهپادها نداشته است.
یک پهپاد ایرانی شاهد-129 در نمایشگاه هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در غرب تهران در 28 ژوئن 2021 به نمایش گذاشته شد. مقامات آمریکایی به سی ان ان گفتند که طبق گزارش ها، شاهد-129 و شاهد-191 مدل هایی هستند که ایران در ماه ژوئن به روسیه نمایش داد.
به گفته جیک سالیوان مشاور امنیت ملی و تصاویر ماهواره‌ای که منحصراً توسط سی‌ان‌ان به دست آمده است، سی‌ان‌ان برای اولین بار ماه گذشته گزارش داد که یک هیئت روسی از ماه ژوئن حداقل دو بار از یک فرودگاه در مرکز ایران برای بررسی پهپادهای دارای قابلیت حمل سلاح بازدید کرده است.
مقامات آمریکایی به سی ان ان گفتند که ایران در ماه ژوئن در فرودگاه کاشان در جنوب تهران، پهپادهای شاهد-191 و شاهد-129 را به روسیه به نمایش گذاشت. هر دو نوع پهپاد قادر به حمل موشک های هدایت شونده دقیق هستند. سالیوان در ماه جولای گفت که ایالات متحده معتقد است ایران قصد دارد صدها پهپاد را که روسیه می تواند در جنگ خود در اوکراین استفاده کند، به روسیه بفروشد.
پنتاگون به ارسال موشک‌های ضد راداری که قبلاً فاش نشده بود به اوکراین اعتراف کرد

ارتش اوکراین عمدتاً پهپادهای بایراکتار ساخت ترکیه را برای انهدام پست‌های فرماندهی، تانک‌ها و سامانه‌های موشکی زمین به هوای روسیه مستقر کرده است، در حالی که روس‌ها از پهپادهای اورلان-10 برای شناسایی و جنگ الکترونیک استفاده می‌کنند.

اما آمریکا معتقد است روس‌ها برای تامین تجهیزات خود با مشکل مواجه شده‌اند و این باعث شده است که آنها برای خرید تجهیزات به ایران مراجعه کنند. مقامات ایالات متحده همچنین استدلال کرده اند که روابط رو به رشد ایران و روسیه نشان دهنده این است که چرا ایالات متحده باید حضور و نفوذ خود را در خاورمیانه حفظ کند.

در همین حال، اوکراین از ایالات متحده درخواست کرده است که پهپادهای مسلح قدرتمندتری مانند گری ایگل ارائه دهد، اما ایالات متحده از ترس اینکه روسیه آن را بیش از حد تشدید کننده تلقی کند، تمایلی به ارائه آنها نداشت.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما